pallet-and-packages

 

Kurtyny spawalnicze – popraw bezpieczeństwo pracy

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników

Kurtyny i parawany spawalnicze

Chętnie wam doradzimy!

Kurtyna spawalnicza w ofercie

Dowiedz się więcej o zagrożeniach związanych ze spawaniem

Spawanie wiąże się z dużym niebezpieczeństwem, zobacz jak się przed nim chronić

Poznaj właściwości pasów PCV

Sprawdź, dlaczego pasy PCV są popularne w wielu przemysłach

Dlaczego zawiesia rurowe są ważne?

Zobacz, dlaczego pasy PCV bez zawiesi nie mogą istnieć

Czy montaż drzwi wahadłowych jest trudny?

Rzuć okiem na poradnik do montażu drzwi wahadłowych

Do czego sprawdzi się kurtyna spawalnicza?

Spawanie stanowi ryzyko nie tylko dla spawacza, ale również dla osób w jego otoczeniu. Z tego powodu należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie stanowiska. W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo?

W czasie spawania emitowane jest promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone. Są bardzo szkodliwe, dla oczu. Mogą przyczynić się do rozwoju zaćmy. Co więcej, długotrwała ekspozycja na promieniowanie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu skóry. Nawet krótkie działanie nadfioletu jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować efekt oka łukowego. Objawami są zapalenie spojówki oraz rogówki, a nawet czasowa ślepota. Niebezpieczne mogą być również odpryskujące opiłki metalu, ponieważ mają wysoką temperaturę.

Zabezpieczenie przed zagrożeniami w trakcie spawania

Spawacza przed tymi zagrożeniami chroni specjalny ubiór, ale ważne jest również bezpieczeństwo osób, które znajdują się w pobliżu stanowiska. Dobrym rozwiązaniem dla stałych stanowisk są kurtyny spawalnicze. Skutecznie hamują szkodliwe promieniowanie oraz stanowią barierę chroniąca przed gorącymi opiłkami metalu. Co więcej, kurtyna spawalnicza doskonale odgradza miejsca pracy oraz pomaga w zorganizowaniu przestrzeni. Z tego powodu, że jest przezroczysta, zmniejsza możliwość przypadkowego zderzenia przechodzących osób.

„Chciałem zadbać o bezpieczeństwo moich pracowników, a jednocześnie zorganizować miejsca pracy. Pomogły mi w tym kurtyny spawalnicze. Szczerze polecam!”

Krzysztof W. Opole

 
Zamów pełne wyposażenie

© 2018 Pallet Sand Packages – kompleksowe wyposażenie magazynu we współpracy z Mirosławem Dudzińskim

Zamówienia

Strona główna | Kurtyna Spawalnicza | Parawan Spawalniczy | Pasy PCV | Zawiesia rurowe | Bramy wahadłowe | Kurtyny paskowe w Pile | Kurtyny paskowe w Jeleniej Górze