pallet-and-packages

 

Parawan spawalniczy – obowiązkowe wyposażenie

Zobacz, dlaczego stanowisko spawacza powinno być wyposażone w parawan spawalniczy

Parawany spawalnicze

Kurtyny PCV

Parawany spawalnicze w ofercie

Kiedy lepiej wybrać kurtynę spawalniczą?

Zobacz jakie zalety mają kurtyny spawalnicze

Potrzebujesz poradnika do montażu bram wahadłowych?

Rzuć okiem, jak w łatwy sposób zamontować drzwi wahadłowe

Dlaczego pasy PCV cieszą się aż taką popularnością?

Dowiedz się, dlaczego tylu przedsiębiorców wybrało pasy PCV w trosce o swoich pracowników

Czym są zawiesia?

Zapoznaj się z zawiesiami do kurtyn, bez nich pas PCV nie istnieją!

Zagrożenia i ochrona podczas spawania

Praca spawacza nie należy do lekkich. W trakcie spawania miejsc, które są ciężko dostępne, wymuszona jest nienaturalna pozycja, która może skutkować bólami kręgosłupa. Innym zagrożeniem jest niewystarczające oświetlenie miejsca pracy. To tylko niektóre z problemów wynikających z pracy spawacza. Dowiedz się więcej o zagrożeniach oraz jak się przed nimi chronić.

W pracy spawacza szczególnie narażony na niebezpieczeństwo jest wzrok. Spawanie zbiorników, czy praca w ciemnych korytarzach to nierzadkie zadanie. Praca w tych warunkach prowadzi do zmęczenia oczu. W czasie spawania emitowane jest promieniowanie ultrafioletowe, które sprzyja rozwojowi zaćmy. Wiele lat ekspozycji skóry na działanie promieniowania przyczynia się do rozwoju nowotworu skóry. Krótkotrwały efekt działania UV na narząd wzroku to tzw. oko łukowe. Objawia się zapaleniem spojówki i rogówki, a nawet czasową ślepotą.

Czego jeszcze nie wiesz o spawaniu?

W czasie spawania odpryskują opiłki metalów, a to naraża oczy na urazy mechaniczne. Jak chronić narząd wzroku? Kluczowe jest używanie specjalnych przyłbic, które chronią przed promieniowaniem i urazami mechanicznymi. Skutecznie zablokują iskry i odłamki. Warto zamontować parawan spawalniczy, który uchroni osoby znajdujące się w otoczeniu stanowiska spawacza.

Stosowanie środków bezpieczeństwa jest niezwykle istotne dla zdrowia. Pamiętaj również o bezpieczeństwie osób przebywających w pobliżu stanowiska spawacza. Stanowiska możesz odgrodzić za pomocą parawanów spawalniczych. Parawany chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym. Co więcej, stanowią barierę dla iskier i rozżarzonych odprysków metalu.

„Zdrowie jest najważniejsze, dlatego zakupiłem parawany spawalnicze. W czasie spawania można je ustawić wokoło stanowiska, a później odstawić, żeby nie zabierały miejsca. Dla mnie to idealne rozwiązanie. Polecam!”

Mariusz W. Kraków

 
Zamów pełne wyposażenie

© 2018 Pallet Sand Packages – kompleksowe wyposażenie magazynu we współpracy z Mirosławem Dudzińskim

Zamówienia

Strona główna | Kurtyna Spawalnicza | Parawan Spawalniczy | Pasy PCV | Zawiesia rurowe | Bramy wahadłowe | Kurtyny paskowe w Pile | Kurtyny paskowe w Jeleniej Górze